Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna v Ratajích

sknizkoudozivota.cz MegaKnihy.cz Babička a dědeček do školky
Návštěv :
Celkem : 3983
Týden : 2
Dnes : 0
podrobnosti

OBRÁZEK : ak.jpg

 

Akce konané v knihovně r. 2015 pro děti z MŠ, ZŠ a Školní družiny

 

23.3.2015 - MŠ Hrdinové z říše zvířat, Pohádky se zvířátky

16.4.2015 - ZŠ Současní dětští autoři, Povinná četba, Harry Potter

8.10.2015 - ZŠ Současní dětští autoři, Pohádky z večerníčků, Povinná četba

9.10.2015 - MŠ Princové jsou na draka, Hrdinové z pohádek

 

 OBRÁZEK : ht.jpg

 

Akce 2014

 

15.9.2014 naší knihovnu navštívili školáci 1.-5. třídy. Přišli na tři etapy. První přišli začínající čtenáři – prváci. Ti se seznámili s prostředím knihovny. S rozdělením, značením literatury a s výpůjčními pravidly pro čtenáře. Děti si s velkým zájmem vyslechly 1. knihovnickou infolekci a prohlédly si vystavené dětské knížky. Druháci a třeťáci, se v knihovně už dobře orientují, tak dostali za úkol vyhledat knihy na téma „Hrady, zámky, rytíří a princezny“. Děti ze čtvrtého a pátého ročníku se bavily vyhledáváním zvířecích hrdinů z knížek.Všechny prostory knihovny jim byly k dispozici. Někteří naši knihovnu už znají, ostatní si ji mohli v klidu prohlédnout.

 

OBRÁZEK : vystrizek.jpg

 

Děti z místní družiny navštívily 28. března knihovnu. Paní družinářka sOBRÁZEK : cim.jpg knihovnicí pro děti připravily zábavné odpoledne na téma hrady a zámky. Děti vyhledávaly kolik je u nás hradů, zámků, zřícenin, kde straší. Děti se dozvěděly různé zajímavosti včetně koryčanské zříceniny hradu Cimburk, který byl postaven v první polovině 14. století.

Všem se odpoledne velmi líbilo a knihovnu zase brzy navštíví. 

 

17. března knihovnu během dopoledne postupně navštívily děti z místní

ZŠ - třídy 1.-5. Knihovnice děti seznámila s prostředím knihovny,  rozdělením a uložením knih pro děti, zacházením s knihami a výpůjční dobou. Děti poté vyhledávaly klasické pohádky, jak českých tak i zahraničních autorů. Paní učitelky s dětmi vyplňovaly pohádkové kvizy a plnily různé úkoly. Celé dopoledne bylo velmi povedené.

 

OBRÁZEK : 17.3_.jpg

 


Akce konané v knihovně r. 2013 pro děti z MŠ, ZŠ a Školní družiny: 

 

 8.3.2013   MŠ - Jak to chodí v knihovně

15.3.2013  Družina – Hrdinové v knížkách

17.9.2013  ZŠ  3 - 5 třída – Příprava na Noc s Andersenem, Helena        

                     Zmatlíková – ilustrátorka

18.9.2013  ZŠ 1 - 2 třída - Příprava na Noc s Andersenem, Helena

                      Zmatlíková – ilustrátorka

OBRÁZEK : helena.jpg


 

OBRÁZEK : podzimni-drak-21.gif 13.11.2012 knihovna ve spolupráci s Mateřskou školkou připravili pro děti přednášku na téma: Příprava na podzimní a předvánoční čas. Kromě povídání si děti prohlížely připravené knihy a plánovaly co s paní učitelkou budou vyrábět a na závěr si poslechly vánoční příběh. OBRÁZEK : vanocni_strom2.png

 MZ

 

OBRÁZEK : log.poh_.jpgV úterý 6.11.2012 proběhla v mateřské škole ve spolupráci s knihovnou beseda zaměřená na logopedickou prevenci a správnou výslovnost dětí. Paní učitelka spolu s knihovnicí četly ukázky z knih Brousek pro tvůj jazýček a Logopedické pohádky. Děti si říkaly říkadla - trénovaly jazýček

a přednášely naučené básničky.

  MZ

 OBRÁZEK : beseda_30.3_.2012_.jpg

 MZ

OBRÁZEK : beseda_obsah.jpg

MZ


1.11.2011 proběhla v rámci spolupráce s knihovnou beseda v místní MŠ na téma "Co už umím a znám". Děti ukázaly paní knihovnici jak bystří zrak, sluch, paměť a výslovnost. Na oplátku jim paní knihovnice četla ukázky z knížky "Příběhy tygřího mláděte". Všem se ukázkové dopoledne velmi líbilo a těší se na další návštěvu.

OBRÁZEK : beseda1.11_.2011_.jpg

MZ

Děti z místní mateřské školy přišly na besedu do naší knihovny, která se konala 6. 4. 2011. Nejprve jsme si s dětmi ukázaly kde v knihovně najdou a jak poznají knihy pro malé čtenáře. Poté proběhla beseda zaměřená na pohádky a postavičky z večerníčků. Četli jsme si ukázky z připravených knížek, podle kterých pak děti hádaly o kterou pohádkovou postavičku se jedná. Beseda byla nejen zábavná, ale i poučná a dětem se vyprávění líbilo.

 

OBRÁZEK : knihovna_deti_r3.jpg

Více fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

 MZ

Dne 18.3.2011 děti ze školní družiny ZŠ z Rataj navštívily naší knihovnu u příležitosti měsíce knihy. Děti se dozvěděly spoustu nových informací nejen o dětských knížkách, ale i o chodu knihovny. S dětmi jsme si například vysvětlili rozdíl mezi knihkupectvím a knihovnou, povídali si o nejmilejších kamarádech - domácích zvířatech. Četli jsme si ukázky z různých knih například - Má nejkrásnější knížka o zvířátkách, Ezopovy bajky a také jsme nahlédli do encyklopedie plné zvířátek. Dětem se u nás velmi líbilo a určitě si návštěvu zopakují.

 

OBRÁZEK : knihovna_deti.jpg

MZ